Світловодський завод адсорбентів
Продукт відмінної якості за доступною ціною

Відділ продажу:

+38 (067) 105 80 65

Мінеральні адсорбенти

Атапульгіт

Атапульгіт є кристалічним мінералом, що являє собою водний алюмосилікат магнію (див. палигорськіт) з особливою шарово-ланцюговою будовою та зміщенням кристалічної решітки. Це зміщення призводить до того, що кристали зазначеного мінералу містять невизначену кількість іонів Na+, Ca+, Fe3+ и Al. Кристали атапульгіту приймають форму голок, волокон або волокнистих утворень. Атапульгіт має дуже визначні колоїдні властивості, а саме: високу дисперсність, стійкість до високих температур, стійкість до впливу солей та лужних сполук, а також високу адсорбційну та відбілюючу здатність.

Крім того, атапульгіт має певні пластичні та адгезивні властивості. Його ідеальна молекулярна формула виглядає таким чином: Mg5Si8O20(HO)2(OH2)4o4H2O.

Мінерал за своєю будовою займає проміжне місце між шаровими та ланцюговими силікатами. Атапульгіт виглядає, як звичайний грунт, а також зустрічається у вигляді окремих агрегатів у складі осадкових порід та ерозійних шарів. Кристали атапульгіту мають білий, сіруватий або світлий сірувато-зелений колір. Атапульгітова глина має дуже малий розмір частинок і на дотик здається жирнувато-гладкою, легкою та “хрусткою”.

Атапульгіт має сильно виявлену здатність до поглинання води. У вологому стані атапульгіт виявляє свої пластичні та адгезивні властивості, а після висихання не дуже піддається усадженню і не створює тріщин. Під час набухання у воді атапульгіт втрачає свою форму.